Tisková zpráva 2011

Organizátoři každoročně pořádané choreografické soutěže o Cenu Jarmily Jeřábkové, která se v posledních letech konala v rámci Festivalu Nové Evropy v pražském Divadle Duncan Centre, oznamují veřejnosti, že z finančních důvodů neproběhne letošní plánovaný 12. ročník soutěže.

Festival i soutěž se přesouvají na listopad roku 2012. Zájemci, kteří se do soutěže přihlásili již letos, byli informováni o změně termínu a budou mít tedy možnost prezentovat své dílo příští rok. Tímto se mění celková forma festivalu a soutěže na bienále. Záměrem organizátorů je zkvalitnit přípravy festivalu a soutěže, navázat další mezinárodní spolupráci a více propojit festival s ostatními tuzemskými i mezinárodními tanečními platformami.

Jak Festival Nové Evropy, tak choreografická soutěž Cena Jarmily Jeřábkové, budou i nadále poskytovat podporu mladým choreografům a tanečníkům. Rovněž chce festival i soutěž prezentovat kvalitu české současné klasické hudby a přispívat k šíření povědomí široké veřejnosti o soudobém tanečním umění.

V Praze, dne 30. 8. 2011

view all